V části Česka bude v noci na neděli silně mrznout, teploty mohou lokálně klesnout pod minus 12 stupňů Celsia. Do sobotního večera na některých místech napadne až deset centimetrů sněhu. V celém Česku pak do nedělního rána platí výstraha před tvorbou ledovky. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Za studenou frontou, která přešla přes naše území k jihu, k nám proudí studený vzduch od severu,“ uvedli meteorologové. Na silný mráz se musí připravit lidé v krajích Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Moravskoslezském a v částech krajů Ústeckého, Olomouckého a Středočeského. Výstraha platí od sobotních 23:00 do nedělních 10:00.

Sněžit může v sobotu odpoledne na jihu Čech, v Plzeňském kraji a částech Vysočiny, středních Čech, jižní Moravy a Karlovarského kraje. ČHMÚ čeká komplikace v dopravě. Při cestách do hor by řidiči měli mít zimní výbavu a sledovat dopravní zpravodajství.

Opatrnost je v celém Česku nutná také kvůli ledovce. Výstraha před ní platí od soboty do nedělních 9:00. Starší nebo méně pohybliví lidé by měli omezit vycházení ven.