Členové budoucí vlády představili svůj plán dalšího boje s pandemií covidu-19. Podle budoucího premiéra Petra Fialy (ODS) je jasné, že covid ve společnosti dál bude a lidé se s ním musí naučit žít. „Je to odpovědnost každého občana, nejen státu. Odpovědnost vůči sobě, rodině, sousedům a kolegům,“ uvedl Fiala. Podle Fialy již současnou vlnu nelze zastavit, pouze co nejvíce mírnit dopady na chod nemocnic.

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) uvedl, že jedním z řešení současné situace je zlepšení distribuce pacientů už při příjmu, a nikoliv až ve fázi převozu na JIP. Zástupci koalice zdůraznili nutnost očkování a aplikace třetích dávek pro ohrožené skupiny. Do očkování by se měli zapojit všichni praktičtí lékaři a lhůta pro podání posilující dávky by se měla zkrátit na pět měsíců. Povinné očkování však nařizovat nechtějí kvůli možnému rozdělování společnosti. Pokud ho ale budou chtít profesní organizace, stát jim má vyhovět.

Do hry by se mohlo dostat i uznávání protilátek jako jednoho z osvědčení o bezinfekčnosti. Zároveň vláda trvá na zachování PCR testů a chce obnovit fungování aplikace eRouška, která uživatele informovala o rizikových kontaktech. Její provoz ministerstvo zdravotnictví ukončilo začátkem listopadu. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.