Počty nakažených covidem-19 v Česku pozvolna rostou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) minulý týden řekl, že jsme na úpatí další vlny epidemie. Odborníci předpokládají, že se situace s příchodem podzimu a obdobím respiračních chorob bude zhoršovat. Nikdo ale další vlnu nevidí tak černě jako ty předchozí.

Imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd je dokonce velmi optimistický. Zatímco loni patřil k hlasitým kritikům vládního rozhodnutí zrušit v polovině léta všechna protiepidemická opatření – což stejně jako jiní přičítal vládnímu předvolebnímu populismu - nyní to vidí jinak. „Domnívám se, že kdyby teď chtěla být vláda hodně populistická a všechna opatření před volbami zrušila, tak se asi ani nic moc hrozného nestane,“ říká Hořejší, který je držitelem nejvyššího českého ocenění v oblasti vědy a výzkumu, Národní ceny vlády Česká hlava 2020. Před dalším zahlcením nemocnic a krematorií významnou část populace tentokrát podle něj chrání očkování a protilátky po prodělání covidu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.