SPD Tomia Okamury představilo lídry do podzimních sněmovních voleb. Vedle známých poslanců hnutí je mezi nimi třeba i člen Rady Českého rozhlasu Josef Nerušil, lékařka Iveta Štefanová nebo bývalý diplomat a člen Zemanovy vlády Jaroslav Bašta. Hlavním lídrem je dle očekávání Tomio Okamura. SPD představila také svůj kamion SPďák, kterým chce před volbami objíždět republiku.

„Za lidi férově hrát, chránit svůj národ, svůj stát. Ať je co nejmíň zrad a ztrát, ať naše země může zrát. Ať naše země může zrát, českou vlajku nedat za jinou,“ kampaň na pražské Letné odstartovala nová hymna hnutí od zpěváka Petra Koláře

Zakladatel a předseda hnutí Tomio Okamura představil také hlavní programové priority: vystoupení z Evropské unie, zestátnění exekutorů a pomoc lidem v dluhových pastech, levné potraviny a vyšší soběstačnost země. 

SPD také rozjíždí petici na zachování české koruny před eurem. Tu budou moci lidé podepsat během kontaktní kampaně. Podle Okamury se totiž s rozhodnutím, zda přijmout euro, bude muset následující vláda vypořádat, ať už bude jakákoliv.

SPD nyní předvolební průzkumy přisuzují zhruba 11 procent. Hlavní lákadlo kampaně jsou jarmarky v krajských městech, které budou nabízet české potraviny za velmi nízké ceny.  

Před oficiálním představením kandidátky v SPD probíhal boj o přední posty. Třeba v Pardubickém kraji z kandidátky zcela odstoupil poslanec Jiří Kohoutek i další straníci, vadilo mu, že Okamura do čela kandidátky postavil bývalého velvyslance a člena Zemanovy vlády Jaroslava Baštu. Podle informací HN musel Kohoutek z kandidátky odejít proto, že v minulosti jeho firmy poskytovaly nebankovní půjčky s obrovským úrokem. Stranická kolegyně ho také  obvinila, že prodával místa na kandidátce, a napsala o něm, že je lichvář. Kohoutek na ni za to podal žalobu. Soud jí ale dal za pravdu a napsal, že jeho podnikání mělo lichevní znaky. 

Lídři krajských kandidátek hnutí SPD pro volby 2021

Moravskoslezský kraj, Tomio Okamura, poslanec a předseda hnutí SPD.

Olomoucký kraj, Ing. Radim Fiala, poslanec a místopředseda hnutí SPD.

Karlovarský kraj, Karla Maříková, poslankyně, zdravotní sestra.

Liberecký kraj, Ing. Radovan Vích, poslanec, voják, plukovník v záloze.

Kraj Vysočina, Radek Koten, poslanec, předseda Výboru pro bezpečnost.

Pardubický kraj, diplomat Jaroslav Bašta.

Královéhradecký kraj, Ing. Vladimíra Lesenská, ředitelka pracoviště Úřadu práce Ústí nad Orlicí.

Zlínský kraj, MUDr. Vladimír Zlínský, lékař ORL, zastupitel Zlínského kraje.

Plzeňský kraj, Ing. Marie Pošarová, finanční analytička, zastupitelka Plzeňského kraje.

Jihočeský kraj, MUDr. Iveta Štefanová, lékařka.

Ústecký kraj, poslanec Jaroslav Foldyna.

Jihomoravský kraj, PhDr. Jan Hrnčíř, poslanec, vysokoškolský pedagog.

Praha, Mgr. Josef Nerušil, člen Rady Českého rozhlasu, odborný pracovník Arcibiskupství pražského.

Středočeský kraj, Radek Rozvoral, poslanec, místostarosta obce Všechlapy u Nymburka.