Všechna větší města řeší, jak se popasovat s narůstajícím počtem aut a houstnoucí dopravou. Jedním z možných způsobů, jak ulevit veřejnému prostoru, snížit počet aut na cestách a zlepšit ovzduší, je podpora cyklistiky a její rozšíření jako možného způsobu dopravy po městě. 

Právě podporu cyklistiky jako dopravy ve městech si za svůj program společenské odpovědnosti vybrala firma bikero.cz. Ve spolupráci se spolkem AutoMat, který dlouhodobě usiluje o lepší prostředí pro kvalitní život ve městech a podporuje veřejnou, pěší a cyklo dopravu a rozumné používání aut, proto připravila program na podporu cyklistiky.

Součástí programu byla i společná tisková konference, na které představili dopady dopravy ve městech na životy a zdraví občanů, přínosy cyklistiky i podněty pro samosprávu, jak bezpečnou cyklistiku systémově podpořit.

Související

Na tiskové konferenci vystoupil výkonný ředitel spolku AutoMat Martin Šotola, přední český kardiochirurg profesor Jan Pirk, zakladatel bikera a cyklista Jan Coufal, zakladatelka komunity Holky na kole Jana Trávníčková a ředitel bikera Martin Kudrna. Na záznam se můžete podívat v tomto článku. 

Související