Muže, který ve středu držel v prodejně v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí, zadržela policie. Žena středního věku je zraněná, ale není ohrožena na životě, má řezná poranění lehčího charakteru. Záchranáři ji po ošetření převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Novináře o tom informovali jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura a mluvčí záchranné služby Zuzana Fajtlová. „Žena utrpěla poranění lehčího charakteru v oblasti krku. Žádná další osoba nebyla zraněna,“ uvedla.

Útočník ženu zadržoval asi hodinu. Policisté s ním vyjednávali přibližně od 15:00, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II., kde se incident stal. Před 16:00 vnikla do prodejny zásahová jednotka, následně policisté vyběhli ven s ženou. Muže podle mluvčího policisté zadrželi, pak ho odvezli k výslechu.

Na místě zasahovali kormě policistů i městští strážníci, hasiči a záchranáři. Při zásahu proti muži policisté použili pyrotechnické výbušky, které měly podle Bajcury útočníka zmást. „Následně jsme pachatele zneškodnili,“ řekl mluvčí.

Mužův motiv k činu není zatím znám. Bajcura nechtěl komentovat některé nepotvrzené informace, že muž nejprve přepadl nedaleké zlatnictví a pak uprchnul do zmíněné prodejny. „Zatím se k tomuto nebudeme vyjadřovat,“ uvedl a dodal, že je nutné provést příslušné úkony trestního řízení. Podle něj policie neví, zda útočník zadržovanou ženu znal, nebo si ji vybral náhodně. „Tyto okolnosti nám nejsou známé,“ uvedl mluvčí.