Cestování po Evropě má být po více než roce plném zmatků od 1. července o něco jednodušší. EU schválila zavedení tzv. covid pasů, kterými bude možné prokázat, že je konkrétní cestovatel očkovaný, má negativní test nebo v nedávné době prodělal onemocnění covid-19. 

Co zavedení těchto pasů znamená a jaký bude jejich přínos? O tom v úterý diskutovali místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (ANO), europoslanec Alexandr Vondra (ODS), prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza a generální ředitel agentury pro podporu cestovního ruchu CzechTourism Jan Herget.

V tomto článku můžete debatu sledovat i zpětně.

Související

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru