České zdravotnictví stojí před několika zásadními úkoly. Je třeba ho upravit tak, aby bylo připravené na další epidemie. A to nejen ty virové. Výrazně roste počet seniorů i nemocí, které jsou se stářím spojeny. Náklady na tuto péči do pár let násobně stoupnou. Zvládne je stát pokrýt? Nebo je lepší se na dlouhodobou péči připojistit?

To jsou všechno témata na předvolební debatu Hospodářské komory o zdravotnictví, která proběhla on-line ve středu 28. dubna. Mediálním partnerem seriálu osmi předvolebních debat, které vyvrcholí v září tohoto roku, jsou Hospodářské noviny. 

Mezi diskutujícími byli kromě zástupců politických stran kandidujících v parlamentních volbách známý epidemiolog Rastislav Maďar z poradní skupiny ministerstva zdravotnictví, dlouholetý ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek i šéf České asociace pojišťoven Jan Matoušek. Debatu je možné sledovat v záznamu v tomto článku. Za politiky se zúčastní Olga Richterová (Piráti a STAN), Vlastimil Válek (Spolu), Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), Soňa Marková (KSČM) či Jaroslav Dvořák (SPD). V publiku zasedli byznysmeni a členové Hospodářské komory. 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru