Kompletní očkování proti koronaviru má v Česku za sebou teprve 822 tisíc lidí. Už teď ale musí vláda začít přemýšlet nad přeočkováním, tedy nad tím, kdy bude nutné lidi očkovat znovu, aby imunita nezmizela. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek uvedl, že plán nákupu vakcín na příští rok zatím nemá. „Určitě s tím ale začneme, v Evropské unii už se to připravuje. Je potřeba vědět, které vakcíny jdou s kterými kombinovat, jestli se přeočkování má dělat jen s jednou, nebo naopak s úplně jinou,“ řekl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se