Cestující využívající mezi Čechami a Moravou vlak se budou muset v následujících letech obrnit trpělivostí. Hlavní trať z Prahy do Brna a Ostravy začnou od úterý železničáři opravovat. Dva a půl roku tak vlaky pojedou zhruba o 20 minut déle.

"Je třeba radikálně zlepšit stav na nejvytíženějších koridorových tratích," řekl na tiskové konferenci šéf Správy železnic Jiří Svoboda. V rámci rozsáhlé výluky železničáři modernizují trať mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí, od září pak začnou opravovat i úsek mezi Brnem a Blanskem. K tomu navíc pokračují práce na velké opravě pardubického nádraží a také úseku mezi Pečkami a Velimí nedaleko Kolína.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se