Cestující využívající mezi Čechami a Moravou vlak se budou muset v následujících letech obrnit trpělivostí. Hlavní trať z Prahy do Brna a Ostravy začnou od úterý železničáři opravovat. Dva a půl roku tak vlaky pojedou zhruba o 20 minut déle.
"Je třeba radikálně zlepšit stav na nejvytíženějších koridorových tratích," řekl na tiskové konferenci šéf Správy železnic Jiří Svoboda. V rámci rozsáhlé výluky železničáři modernizují trať mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí, od září pak začnou opravovat i úsek mezi Brnem a Blanskem. K tomu navíc pokračují práce na velké opravě pardubického nádraží a také úseku mezi Pečkami a Velimí nedaleko Kolína.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









