Zprávy z nemocnic hovoří jasně – covid už nepřemáhá jen starší lidi, ale i mladé. Rizikový faktor v podobě obezity však stále zůstává. V Česku podle posledních dat obézních lidí přibývá a svůj podíl na tom má možná i poslední rok, kdy se Češi museli uzavřít do svých domovů a ubylo pohybu. Podle vedoucího obezitologického centra III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Štěpána Svačiny by se mělo přehodnotit pořadí očkovaných lidí. 

Jak to, že obezita působí jako rizikový faktor při onemocnění covid-19? 

To je těžká otázka. Už se to mnohokrát zkoumalo, proč to tak je, i u diabetiků. Většina obézních lidí má větší tendenci k infekci, jakékoli. Od infekce močových cest přes zápaly plic i další virózy. Ale proč když už infekce nastane, je fatální, je složitější. Existují na to nejrůznější výzkumy. Faktorů, které provázejí diabetes a do značné míry i obezitu, je asi deset. Žádný z nich ale není dominantní. Je to obecná tendence, která narušuje imunitu komplexně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.