Odborníci z vědecké Iniciativy Sníh opět apelují na vládu a ministerstvo zdravotnictví, aby přijaly zásadní změnu v protiepidemické strategii. Vědcům například vadí, že si vláda dosud nestanovila žádný jasný cíl ani způsob, jak se k němu dostat. Požadují strategii, která bude spočívat ve skutečné minimalizaci počtu nakažených v populaci a jejich důsledném trasování. Iniciativa poukazuje také na nevhodně zvolený způsob testování a problémy s pracovní povinností studentů. Tu označuje za nemorální. Stát podle ní posílá do první linie nezkušené mladé lidi, které setkání se smrtí může psychicky poznamenat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se