Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v nejbližší době požádá vládu o vrácení pěti miliard korun, které stále postrádá v rozpočtu svého ministerstva. Pokud obrana nebude mít peníze do konce března, Metnar a jeho náměstci musí škrtat v již naplánovaných investicích. Znamenalo by to problémy pro armádu, jejíž projekty na sebe časově navazují. Metnar vůbec nepřipouští možnost, že by musel do investic zasáhnout. Pokud k tomu dojde, zvažuje odejít z funkce.

"Pevně věřím, že peníze budou navráceny. Jinak by to bylo špatně. Pro ministerstvo, pro obranyschopnost země, pro modernizaci armády. Touhle cestou nechci jít," uvádí Metnar v exkluzivním rozhovoru, který vyjde v úterních Hospodářských novinách.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se