Zatímco lékaři a další zdravotnický personál stále čekají na odměny za boj s koronavirem během podzimní vlny, vysoce postavení úředníci na ministerstvu zdravotnictví i v dalších institucích již peníze dostali. V některých případech jejich odměny činily více než čtvrt milionu. Ministerstvo zdravotnictví mezi své lidi rozdělilo téměř čtyři miliony korun. Zjistil to server iRozhlas.cz. Lékaři a sestry v první linii si podle ministra zdravotnictví Jana Blatného na odměnu počkají až do dubna.

Redakce iRozhlasu získala od ministerstva anonymizovaná data, kde je uvedena pozice, délka pracovního poměru a výše odměn úředníků. Z těchto údajů lze podle iRozhlasu například vyvodit, že Aleksi Šedo, který nedávno rezignoval na post náměstka ministra zdravotnictví, získal za čtyři měsíce odměnu 100 tisíc korun. Šedo byl ve funkci pouhých pět měsíců a z resortu zdravotnictví odešel na konci ledna. Naopak hlavní koordinátor Klinické skupiny covid Vladimír Černý, který každý týden vystupuje po boku ministra na tiskových konferencích, nedostal k výplatě žádné peníze navíc. 

Rozdávaly se i vyšší odměny. Někteří náměstci získali za období od července do listopadu čtvrt milionu. Ředitelé odborů si mohli přijít až na 277 tisíc korun. Nejnižší odměna pro ředitele odboru při odpracování všech sedmi měsíců v období od června do prosince činila 90 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se