Už příští týden může být jasno, jak dopadne pozměňovací návrh poslankyně a předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Díky němu by firmy na jeden rok získaly od státu peníze na vyplacení dvou třetin odstupného za zrušené místo. Zároveň by návrh podnikům umožnil dávat výpovědi bez udání důvodu.

"Mnoha malým a středním firmám hrozí krach, pokud nepropustí část svých zaměstnanců. Musí se dostat z nejhoršího, aby postupně znovu začaly zaměstnávat víc lidí," vysvětluje v rozhovoru pro Hospodářské noviny motivaci k tomuto návrhu Markéta Pekarová Adamová.

Jaký má být hlavní dopad vašeho pozměňovacího návrhu?

Struktura ekonomiky se musí proměnit a tento návrh tomu pomůže. Krize má nejen své poražené, ale i vítěze. Řada odvětví se na předkrizovou úroveň už nikdy nevrátí, nebo jim to bude trvat několik let. Naopak jiní jsou na vzestupu. Ti, kteří podnikají v IT, digitálních službách a řadě dalších oborů, poptávají lidi už dnes. A stát by měl podpořit příležitost změnit či doplnit si kvalifikaci.

Kdo tuto změnu podle vás nejvíce potřebuje?

Návrh myslí zejména na malé a střední firmy, které krize postihla nejvíce. Cílem je těmto firmám pomoci krizi překonat bez toho, aniž by na jejím konci musely ohlašovat bankrot.

V čem jim to konkrétně pomůže?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.