Při první vlně epidemie koronaviru se nárůst počtu nakažených pohyboval v rámci desítek až stovek nových případů za den. Nyní laboratoře hlásí i přes patnáct tisíc pozitivních denně. A přestože mnohá vládní nařízení jsou těm jarním velmi podobná a téměř polovina Čechů se pandemie obává, lidé již zdaleka nejsou tak opatrní. Ve srovnání s jarními měsíci je méně pracujících z domova, lidé méně dodržují preventivní opatření a více se setkávají s ostatními. Téměř polovina lidí například absolvovala návštěvu u známých. Ukázal to výzkum Život během pandemie, který mezi obyvateli proběhl v týdnu od 19. do 25. října.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se