Při první vlně epidemie koronaviru se nárůst počtu nakažených pohyboval v rámci desítek až stovek nových případů za den. Nyní laboratoře hlásí i přes patnáct tisíc pozitivních denně. A přestože mnohá vládní nařízení jsou těm jarním velmi podobná a téměř polovina Čechů se pandemie obává, lidé již zdaleka nejsou tak opatrní. Ve srovnání s jarními měsíci je méně pracujících z domova, lidé méně dodržují preventivní opatření a více se setkávají s ostatními. Téměř polovina lidí například absolvovala návštěvu u známých. Ukázal to výzkum Život během pandemie, který mezi obyvateli proběhl v týdnu od 19. do 25. října.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





