Měsíc po krajských volbách je o novém vedení jednotlivých hejtmanství rozhodnuto už téměř všude. Zbývá dojednat krajské vlády pouze na Plzeňsku a Karlovarsku.

Zatím posledním novým hejtmanem se v pondělí stal senátor, bývalý policejní ředitel a dosavadní první náměstek hejtmana Martin Červíček z ODS, který povede Královéhradecký kraj. Na ustavujícím zasedání ho zvolili zastupitelé koalice ODS, STAN a Východočeši, Pirátů, Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, VPM, Nestraníci) a Spojenců pro Královéhradecký kraj (TOP 09, HDK, LES). Červíček tak nahradil Jiřího Štěpána z ČSSD, která po říjnových volbách skončila v opozici.

Olomoucký kraj povede lídr Pirátů a STAN a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek, který nahrazuje Ladislava Oklešťka z ANO. Na Vysočině povládne koalice ODS se Starosty pro občany, Piráty, KDU-ČSL, ČSSD a Starosty pro Vysočinu, hejtmanem bude Vítězslav Schrek z ODS. Zlínskému kraji bude vládnout koalice ANO, Pirátů, ODS a ČSSD, hejtmanem bude krajský volební lídr ANO Radim Holiš. Na jihu Čech pak vznikla koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, ČSSD a Jihočechů 2021, hejtmanem se stal Martin Kuba (ODS). Jižní Moravu povede lidovec Jan Grolich za podpory Pirátů, občanských demokratů a starostů. 

Ústeckým hejtmanem se stal Jan Schiller z hnutí ANO. Naopak ve Středočeském kraji ANO prohrálo a Jaroslavu Pokornou Jermanovou nahradí Petra Pecková ze STAN.  

Hejtmanem zůstává potřetí lídr Starostů pro Liberecký kraj Martin Půta, koalici vytvořil s Piráty a ODS. Potřetí za sebou vyhrál i sociální demokrat Martin Netolický, který značku své strany skryl pod kandidátkou 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj. Povládne s ODS a TOP 09. Svůj post obhájil i Ivo Vondrák, moravskoslezské ANO podpoří ODS, lidovci a ČSSD.

V čele Plzeňského kraje zatím stojí po červnovém odvolání hejtmana Josefa Bernarda (dříve ČSSD, nyní zvolen za STAN) první náměstkyně Marcela Krejsová (ODS). Ani měsíc po volbách stále není jasné, jak bude koalice vypadat. Krajské volby vyhrálo ANO s 12 mandáty, s ním ale nyní o koalici nikdo nejedná. Jednání vede druhé uskupení ODS s TOP 09 s 11 křesly s Piráty a STAN, kteří skončili ve volbách třetí a čtvrtí a mají po sedmi mandátech, ale spojili se, a považují se tak za nejsilnější uskupení budoucího zastupitelstva.

Koalice ODS a KDU-ČSL v Karlovarském kraji odmítly v pondělí nabídku vstupu do koalice složené z trojbloku STAN, Pirátů a Volby pro kraj (VOK), hnutí Místní a SNK1 - Starostové našeho kraje. Středopravá koalice bez ANO a SPD tak zůstává bez potřebné většiny ve 45členném zastupitelstvu. Stejně je na tom ale druhý projekt koalice založené na spojení ANO s ODS a KDU-ČSL. Vyjednávání tak opět uvízla na mrtvém bodě.