Firmám, které musely zavřít, proplatí stát celé mzdy s odvody až do 50 tisíc korun, oznámila na Twitteru ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Ministerstvo financí navíc odloží podnikatelům ze zasažených odvětví všechny úhrady DPH, daně z příjmů a silniční daně od 14. října do konce roku.

Zájezdoví autobusoví dopravci dostanou na pokrytí ztrát z krize od státu od březnového začátku nouzového stavu až do konce letošního června až miliardu korun. Kompenzace budou vypláceny za sedačku a den.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve čtvrtek vyhlásí druhou výzvu k programu Covid kultura. Na pomoc je v něm připraveno 750 milionů korun. Podpora má sloužit k pokrytí zmařených nákladů za neuskutečněné kulturní a společenské akce kvůli opatřením proti koronaviru. Pořadatelé budou moci žádat o dotaci až deset milionů korun.

V rámci programu Covid kultura budou mít na podporu nárok i výkonní umělci a odborné technické profese z oblasti hudby, divadla a tance, kteří jsou živnostníky a nemají žádný hlavní zaměstnanecký poměr. Získat mohou jednorázový příspěvek 60 tisíc korun.

Související
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru