Žádná země v Evropě nezavírá kvůli šíření epidemie koronaviru školy. Česko přitom přistoupilo nejen k distanční výuce vysokých a středních škol, ale od středy uzavřelo i první a druhé stupně základních škol. Zavřít musí také restaurace a noční kluby. Podle spekulací dokonce vláda včera uvažovala o zákazu nočního vycházení od 19 hodin. Proč přistoupila k tak rázným opatřením, když původně ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) sliboval, že tento týden žádná nová nařízení nevyhlásí? Server iHNed.cz má k dispozici uniklou prezentaci dat, na základě kterých se vláda rozhodovala. Níže je celá prezentace k dispozici k prohlédnutí. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se