Po patnácti týdnech budou moct obyvatelé Česka zcela odložit roušku. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) od 1. července ruší povinnost nosit zakrytá ústa a nos, která stále platí například v tramvajích, autobusech a metru nebo v obchodech.
Pro oblasti, kde se koronavirus mezi lidmi pořád šíří, se ale zatím nic měnit nebude. "Obecné pravidlo bude takové, že roušky už by nebyly povinné plošně, ale pouze regionálně," řekl HN ministr Vojtěch.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




