Po patnácti týdnech budou moct obyvatelé Česka zcela odložit roušku. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) od 1. července ruší povinnost nosit zakrytá ústa a nos, která stále platí například v tramvajích, autobusech a metru nebo v obchodech.

Pro oblasti, kde se koronavirus mezi lidmi pořád šíří, se ale zatím nic měnit nebude. "Obecné pravidlo bude takové, že roušky už by nebyly povinné plošně, ale pouze regionálně," řekl HN ministr Vojtěch.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se