Už příští týden se do škol budou moct vrátit žáci devátých tříd kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Žáci prvního stupně základních škol se k nim připojí 25. května. Ministerstvo školství o víkendu rozeslalo školám manuál, podle kterého mají postupovat. Děti si budou muset držet odstupy a ve třídách budou moct být maximálně po patnácti. Roušku pak budou muset mít ve společných prostorách, ve třídách ne, pokud si budou držet odstupy. Nadále také bude probíhat distanční výuka. Ředitelé proto budou muset vyřešit, jak zajistit výuku ve škole a zároveň i na dálku.

Ředitel Základní školy Svitavy Jiří Sehnal proto do výuky zapojí druhostupňové učitele i asistenty pedagoga. "Čekám, že přijde hodně žáků. Děti jsou v depresi, protože nemohou být mezi dalšími dětmi a chybí jim podněty, přišly o pravidelný pohyb a jsou z toho rozmrzelé," říká Sehnal.

Plánuje, že každá skupina dětí bude začínat školu v jiný čas, aby se mezi sebou nepotkávaly, a i přestávky bude mít každá třída jinak.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.