Při úterní střelbě v ostravské Fakultní nemocnici zemřelo celkem šest lidí. Pachatel střílel na jednu z nemocničních ambulancí kolem sedmé hodiny ranní a poté z nemocnice uprchl. Policisté následně vypátrala jeho vozidlo, ve kterém našla tělo pachatele. Ten se na útěku sám zastřelil.

Počtem obětí je tento střelecký útok druhý nejhorší v dějinách Česka.

Více lidí zemřelo při neštěstí z 24. února 2015. V restauraci Družba v Uherském Brodě tehdy zastřelil dlouhodobě nezaměstnaný elektrikář Zdeněk Kovář sedm mužů a jednu ženu. Zbraň pak obrátil i proti sobě. Třiašedesátiletého pachatele sousedé po činu popisovali jako člověka trpícího duševními problémy.

Čtyři oběti měla tragédie, která se odehrála 8. března 2009. Jednačtyřicetiletý muž zastřelil při rodinné oslavě v Petřvaldu na Karvinsku čtyři lidi. Mezi mrtvými byla jeho bývalá přítelkyně, její rodiče a další muž. Po činu muž obrátil zbraň proti sobě a v nemocnici zraněním podlehl.

O jednoho člověka méně zastřelili Ladislav a John Pacovští v Litvínovicích na Českobudějovicku 22. července 2003. Byli to manžel, syn a zeť ženy, jejíž sestra se přátelila s Pacovského bývalou manželkou. Podle některých svědků byl vražedný útok pomstou za to, že rodina ženě pomáhala. Soudy poslaly Ladislava Pacovského na 25 let a jeho syna Johna na 11 let do vězení.

Tři lidi zabil i pětadvacetiletý muž v Tučapech na Táborsku. Po hádce zastřelil svého otce, matku a o rok mladšího bratra. Byl odsouzen k doživotnímu vězení. Vraždy se odehrály 22. listopadu 2004.

Dvě oběti mělo neštěstí z března 2006. V rodinném domku v Křemži na Českokrumlovsku zastřelil pachatel svou manželku a jejího syna. Za dvojnásobnou vraždu byl odsouzen k 19 letům vězení.

22. září 2011 zastřelil muž ve Svitavách několika ranami z krátké střelné zbraně svoji družku a její nezletilou dceru. Následně spáchal sebevraždu.

V areálu letecké továrny Aircraft Industries v Kunovicích zemřeli 10. listopadu 2011 po střelbě tři muži včetně pachatele Karla Musely, bratra bývalého člena představenstva firmy a zbrojaře. Jedna žena byla lehce zraněna.

Dva lidé zemřeli a jeden byl těžce zraněn také při střelbě v Raškovicích na Frýdecko-Místecku 4. listopadu 2013. Oběťmi byla studentka a její dědeček, zraněna byla dívčina babička. Motivem činu byla neopětovaná láska. Za dvojnásobnou vraždu byl odsouzen učitel angličtiny Ondřej Dlouhý, v listopadu 2014 ho soud poslal na 27 let vězení.