Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Informaci Mladé fronty DNES potvrdil ČTK jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města.

"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu," vysvětlil konec svého politického angažmá Stuchlík. O svém rozhodnutí zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

Nevzdal jsem to, politika je o sebeobětování, ale někdo to dělat musí, říká Stuchlík

Nevzdal jsem to, politika je o sebeobětování, ale někdo to dělat musí, říká Stuchlík