Vladimír Stehlík podle serveru Aktuálně.cz neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu kvůli krachu hutě Poldi, kterou v devadesátých letech vlastnil. Platí tedy rozsudek Vrchního i Krajského soudu v Praze, který Stehlíka shledává vinným za převod majetku kladenských hutí do nově vzniklé společnosti Poldi Steel. Trest bývalého majitele Poldi minul kvůli amnestii.

"Nejvyšší soud odmítl Stehlíkovo dovolání v neveřejném jednání v listopadu, rozsudek však zveřejnil až tento týden," uvedl server.

Stehlík v dovolání uvedl, že to, za co byl odsouzen, nebylo trestným činem a rozhodně jeho jednání nebylo společensky nebezpečné natolik, aby se jím soud musel zabývat. Podle rozsudku Nejvyššího soudu ale zjištěné protiprávní jednání nevykazuje výjimečně nízký stupeň společenské škodlivosti, ale svým charakterem výrazně převyšuje i běžně se vyskytující případy tohoto typu.

Stehlíka spolu s jeho synem Markem a ekonomickým ředitelem hutí Lubošem Pejpou obvinila policie v roce 1996. Obžaloba byla vznesena až o devět let později. Podle ní například neodvedli 25 milionů korun na zdravotním pojištění zaměstnanců a daň ze mzdy. Neoprávněným převodem majetku oceláren vznikla podle obžaloby škoda přes 100 milionů korun.

Před rokem 1989 pracovaly v Poldi tisíce lidí. V rozsáhlé průmyslové zóně nyní funguje řada soukromých subjektů, část ještě čeká sanace staré ekologické zátěže. Do roku 2017 fungovaly provozy Poldi, tehdy v nich pracovalo asi 150 lidí. Zastaveny byly kvůli dluhům společnosti dosahujícím stovek milionů korun. Letos v lednu byla Poldi vydražena v elektronické aukci společností Opimo Trade.