Problémový úsek D1 na Vysočině se okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a úsek se dal dobře udržovat. Svodidlo se posune o metr až metr a půl. Novinářům to po pondělní ranní schůzce s ředitelem ŘSD řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Současnému zhotoviteli odejde v pondělí výzva. Pokud to nebude schopná nebo ochotná udělat, najme si stát někoho jiného.

"Předpokládám, že v pondělí té firmě odejde výzva, že ji z té stavby vyhazujeme a budeme hledat zhotovitele, který ten úsek dokončí. Já bych rád, aby to bylo co nejdřív," řekl Ťok.

Ředitelství silnic a dálnic minulý týden vyzvalo stavební firmy, které modernizují úsek D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, aby do pondělí přerušily stavební práce. Pokud tak neučiní, ukončí s nimi stát smlouvu. Oprava nabrala velké zpoždění a práce spolu se sněžením minulý týden komplikovaly dopravu, která zkolabovala. Zakázku za 1,75 miliardy korun na úseku provádí sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali a české stavební společnosti Geosan Group.

Připravujeme podrobnosti.

 

Související