Před dvěma lety vědec a manažer z Ústavu jaderného výzkumu v Řeži Adam Scheinherr absolvoval kurz přežití, který pořádá Armáda České republiky. Nyní se mu tento výcvik může hodit – bude novým pražským náměstkem pro dopravu.

Na tom, že jedenatřicetiltý rodák z jihočeských Bezdědovic u Blatné nahradí ve funkci dosavadního náměstka Petra Dolínka z ČSSD, se ve čtvrtek večer po koaličním jednání shodlo jeho domovské hnutí Praha sobě s piráty a Spojenými silami pro Prahu, které sdružují TOP 09, STAN a lidovce.

Adam Scheinherr byl přitom překvapivá volba. A to nejen kvůli své profesi, při níž se zabývá přepravou jaderného odpadu po světě. Ještě donedávna neměl s Prahou ani dopravou nic společného.

Může za to italský architekt a Libeňský most

Před necelými pěti lety se přistěhoval z jižních Čech do pražských Holešovic, kde ho nedlouho poté navštívil kamarád z Itálie, který je známým architektem. A poprosil jej, ať ho provede Prahou, zejména po kubistické architektuře.

Scheinherr zjistil, že jednu takovou památku má kousek od domu – Libeňský most, který ve 20. letech minulého století navrhli architekt Pavel Janák a projektant František Mencl. Italského architekta Libeňský most okouzlil, jen ho překvapilo, v jakém je stavu.

"Říkal, že takový most jinde na světě neviděl, a ptal se, proč se o tak krásný most nestaráme," říká Scheinherr.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč Scheinherr absolvoval kurz přežití?
  • Co si o něm myslí lídr Prahy sobě Jan Čižinský?
  • A co nový náměstek pro územní rozvoj a bývalý šéf Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Petr Hlaváček? V čem se podle něj nový náměstek pro dopravu bude lišit od Petra Dolínka?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se