Domluvit se s Pavlem Teličkou na setkání není jen tak. V roli místopředsedy Evropského parlamentu mimo jiné hodně cestuje. A když už je náhodou pár dnů v měsíci v Česku, má toho hodně. Když jsme se domluvili, že se sejdeme při ragby v klubu Tatra Smíchov, který řídí jeho kamarád a zároveň jeden z nejlepších ragbistů české historie Roman Rygl, byla otázka, zda to Telička vůbec stihne.

Ten den si jej totiž pozvala sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD jako jednoho ze svědků. K tomu, když je letitý český diplomat a později politik Telička v Praze, musí co nejvíc času trávit se svými psy. Zejména ten mladší je hůře zvladatelný a je s ním spousta práce. Tedy psi se přidávají k nám. Když si povídáme a zkoušíme různé herní činnosti a prvky, psi pobíhají opodál pod přísným dohledem Teličkovy ženy Evy.

Ambice pořadu Endorfiny je prostřednictvím aktivity, která je vybrané osobnosti milá, ideálně sportovní, zařídit to, že odhodí svoji masku, profesní roli. To se u Teličky povedlo jen částečně. Jistou profesionalitu si udržoval stále. Nejvíce se uvolnil vždy ve chvíli, kdy jej Rygl různě popichoval, dělal si legraci z jeho věku, (ne)šikovnosti a tak dále. Což mu Telička často trefně vracel.

Ragby Teličkovi učarovalo už dávno. Podle jeho slov mimo jiné proto, že to byl sport, který mohl být atraktivní u děvčat. V letech 2006 až 2009 pak byl dokonce prezidentem České ragbyové unie. Dnes už je z něj pouze fanoušek tohoto sportu. Líbí se mu útočné týmy a reprezentace, třeba ne úplně ty nejlepší jako Francie, Itálie nebo Japonsko.

Když mu ale člověk pošle šišku, dokáže se znovu pro sport nadchnout, jako by mu bylo "náct". A když pak přemýšlíme, kdo koho bude skládat, odvážně se nabídne a zároveň upozorní: "Tak tedy vy mě, ale nepřejte si mě, jestli se mi něco stane, třeba s kolenem!"

Na jaře příštího roku jsou volby do Evropského parlamentu. Telička svůj současný mandát europoslance získal na kandidátce ANO. S názory hnutí a jeho lídra Andreje Babiše se ale později rozešel. Při našem setkání tak musí padnout dotaz, co bude s Teličkovým politickým angažmá dál. "Říkal jsem si, kdy ten dotaz přijde," zareaguje Telička a v odpovědi trochu poodhalí své další plány v tomto směru.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist