V ulicích se objevily volební plakáty komunistů a je to jako obvykle hustopeklo. Snaha zamaskovat partajní koženost a genetický sklon k zupáctví těmi nejprimitivnějšími marketingovými postupy působí ve výsledku uboze, komicky a temně zároveň. Asi jako kdybyste potkali mlátičku Ondráčka a on se pokusil o přátelský úsměv. Brrr. Jen posuďte: Tohle třeba visí na všech sloupech v Praze 10.

Jana Čunátová

Lze to vnímat v několika rovinách. Někdo si může povšimnout pozoruhodné podoby soudružky Čunátové s psíkem. Někdo se zase může vzhledem k celkové koncepci plakátu ptát, jestli se soudružkou zjevně milovaný psík jmenuje "Praha 10". To by bylo docela trefné: "Praho 10, k noze, Praho 10, lehni!" To je přesně to, co by se komunistům líbilo, samozřejmě i v širším měřítku. Nešťastnější by byli, kdyby jim k nohám zase lehla celá země. No a heslo "S láskou k …..." je asi vůbec nejlepší. Jak vypadají projevy komunistické lásky, to si většina lidí ještě docela pamatuje. Je to k nepřežití. 

K dotyčné soudružce Čunátové se ještě dostaneme, protože její osobnost a příběh ilustruje skutečnou povahu současných komunistů jako máloco. Nejdříve se ale podívejme na komunální perspektivu českých bolševiků skrze čísla. A dlužno říci, že se člověku normálního ražení hned trochu uleví, protože z nich je vidět, že rudá záře nad českými a moravskými městy a obcemi kontinuálně bledne. Hezky je to vidět na tomhle grafu celorepublikového výsledku v komunálních volbách. 

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se měnily výsledky komunistů v komunálních volbách v průběhu času?
  • Kdo je Jana Čunátová a o čem její působení na radnici Prahy 10 vypovídá?
  • Jaké jsou šance komunistů v letošních komunálních volbách v Praze?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se