Nový odbavovací systém Pražské integrované dopravy PID Lítačka má po více než týdnu provozu potíže. Uživatelé hlásí problémy s registrací přes internetové stránky i při placení za kupóny. Systém například jednomu z uživatelů strhl peníze z účtu, ale kupón nenahrál. Cestující hlásí problémy při rozpoznávání kupónů přímo v dopravních prostředcích. Problémy připouští jak organizátor integrované dopravy, tak dopravci.

Problém s nákupem měl například Václav Hrabák, který si chtěl přes e-shop Lítačky pořídit roční kupón nahraný na platební kartu. 

"Při nahrávání fotografie mi systém hlásil chybu, nakonec se mi podařilo fotografii nahrát přes jiný prohlížeč," řekl HN Hrabák. Tím však problémy neskončily. "I při placení e-shop oznámil chybu, zkoušel jsem zaplatit znovu, ale opět se to nepovedlo," dodává. Následně z banky zjistil, že mu Operátor ICT, který má prodej kupónů na starost, blokuje peníze za oba nákupy. Na informační lince se dozvěděl, že se jedná o technickou chybu na straně Operátora ICT, který slíbil, že peníze zašle zpět. 

Nebyl zdaleka jediný, kdo měl s novým systémem problémy. Na Facebooku Lítačky i Pražské integrované dopravy se na nový odbavovací systém množí stížnosti. Cestující poukazují nejen na problémy s e-shopem, ale i na odbavení v příměstských autobusech a vlacích. Problémy připouští i organizátor Pražské integrované dopravy ROPID. "Podle informací od cestujících a dopravců se stále vyskytují chyby. Některé kupóny se nezobrazují správně a je nutné vykonat on-line dotaz a tím je ověřovat. Od minulého týdne se situace výrazně zlepšila," uvedl mluvčí ROPID Filip Drápal.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.