Praha bude v létě revitalizovat Rašínovo nábřeží. Kvůli tomu budou muset zůstat podniky na náplavce celé léto zavřené. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Revitalizace měla původně začít už loni na podzim, kvůli průtahům způsobeným stavebním zákonem ale začne až 20. dubna a protáhne se až do září. 

Proti plánovaným pracím se na Facebooku ohradilo centrum Bajkazyl, které na náplavce provozuje bar, servis kol a zajišťuje kulturní akce. "Podle původní domluvy měla alespoň po část sezony být náplavka občanům a návštěvníkům Prahy normálně k dispozici. Bagry ale mají přijet 20. dubna a do září se má stavět," píše se v prohlášení zveřejněném na facebookových stránkách Bajkazylu.

"Takzvanou revitalizaci dosud velmi vitálního místa zcela zbytečně umrtví letní přestavba, kterou nelze z neznámých důvodů posunout o pár měsíců na dlouhé studené období, kdy se k řece nikomu nechce. Vypadá to, že politické ambice zvítězily nad zájmy obyvatel a návštěvníků Prahy," uvádí se dále. 

Podle primátorky Adriany Krnáčové však revitalizační práce omezí provoz náplavky jen minimálně. "Jde pouze o tři provozy v takzvaných kobkách a menším prostoru před nimi," uvedla pro Aktuálně.cz. K revitalizaci podle ní musí dojít teď, protože na podzim odstartuje rekonstrukce celého prostoru náplavek. Provoz plavidel a farmářských trhů zůstane v létě podle Krnáčové zachován.