Premiér v demisi Andrej Babiš bude přednášet na Vysoké škole ekonomické. Spolu s ním se na přednáškách nového kurzu vystřídá celá současná vláda. Národohospodářská fakulta uvádí na svých stránkách, že mimosemestrální kurz odstartuje po Velikonocích.

Kurz má studentům přinést pohled na hospodářskou politiku očima jejích tvůrců. Na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v průběhu dubna a května vystoupí jednotliví členové vlády. První přednáška proběhne 4. dubna a celou sérii uzavře premiér v demisi Andrej Babiš desátého května.

Mimosemestrální kurz je jedním z výsledků podepsání memoranda o vzájemné spolupráci mezi Úřadem vlády České republiky a Národohospodářskou fakultou. Vyjádření děkana fakulty Miroslava Ševčíka HN zjišťují.

Národohospodářskou fakultu čeká v dubnu volba nového děkana, neboť Ševčíkovi končí mandát. Jeho nástupce povede fakultu do roku 2022.

O post nového děkana se uchází čtyři akademici. Prvním z nich je odborník na ekonomickou analýzu práva Libor Dušek, který mimo jiné upozorňuje na pokles zájemců o studium na fakultě a volá po řešení této situace. Jeho protikandidát profesor Zdeněk Chytil se chce zase například zaměřit na vytvoření příjemného klimatu v mezilidských vztazích.

Třetím uchazečem o kandidátský post je proděkan pro vnitřní organizaci a rozvoj studia Michal Mirvald. Ten jako první svého desatera pro fakultu uvedl, že nehodlá sahat k žádným zásadním změnám v personální oblasti nebo financování. O děkanské křeslo usiluje i profesor René Vokoun, Národohospodářskou fakultu zhodnotil jako stabilizovanou a ve výborném stavu.

Děkana zvolí ještě současný Akademický senát Národohospodářské fakulty, neboť nový bude zvolen až 25. dubna.