"Miloše Zemana dlouhodobě podporuji, a proto jsem mu šel držet palce," vysvětluje svou přítomnost v Zemanově volebním štábu kandidát na předsedu ČSSD Milan Chovanec.

Od prezidenta prý "nic nečekal" a debatu o ničem jiném než o volebních výsledcích s ním nevedl.

Chovance mrzí, že ve štábu nepotkal Andreje Babiše, který přitom podporu prezidentovi rovněž deklaroval.

Vaše přítomnost v bezprostřední blízkosti prezidenta Miloše Zemana v jeho volebním štábu vzbudila velké množství reakcí. Jak jste se vedle něj objevil, byl jste pozvaný?

Vzniklo to tak, že Miloše Zemana dlouhodobě podporuji, a proto jsem mu šel držet palce ještě v době, kdy nebylo jisté, že bude zvolený prezidentem. Přišlo mi poctivé držet mu palce od dvou odpoledne, kdy ještě nebyly publikované ani předběžné výsledky, ne přijít ve čtyři, kdy bylo rozhodnuto. Mrzí mě, že tam nebyl například pan Babiš, který také deklaroval podporu panu prezidentovi.

Nešel jste tam proto, abyste posílil své šance na zvolení předsedou ČSSD?

Ale já jsem ho podpořil poprvé už před šesti lety, kdy měl na začátku jen čtyři procenta preferencí a jeho šance na zvolení byla limitní nule. Tehdy jsem ho jako hejtman Plzeňského kraje podpořil, protože jsem si myslel, že je to dobrý kandidát. Máme spolu šest let korektní vztahy a přišlo mi poctivé jít svého přítele podpořit, když se o něm v den vyhlašování výsledků rozhodovalo. Nic víc jsem od toho nečekal a žádnou debatu s panem prezidentem o čemkoliv jiném než o volebních výsledcích jsme nevedli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.