Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v pondělí omluvil redaktorce internetové televize DVTV Emmě Smetana za slovní útok na její rodinu během sobotní tiskové konference k výsledku prezidentských voleb. Na Twitteru v pondělí napsal, že se jí za to omluvil hned v SMS a teď to dělá veřejně.

Babiš, který v letošních prezidentských volbách podpořil Zemana, se v sobotu odmítl vyjádřit k dotazu novinářky ohledně jeho kritiky Miloše Zemana v roce 2013, místo toho řešil vztah k němu samotnému. "Ale já se můžu vyjádřit, paní redaktorko, k tomu, jak vy přistupujete k mojí osobě. I vaše rodina. Paní Pajerová (matka Emmy Smetana Monika MacDonagh Pajerová), která se stala ze svazačky cestou na Albertov revolucionářkou," odvětil Babiš redaktorce.

Babiš slovně napadl redaktorku DVTV. Šéf hnutí ANO urážel rodinu Emmy Smetana

V pondělí na Twitteru napsal, že "ujel". "Do rodiny se v žádné situaci nekope. Sám to nemám rád. Bylo to zbytečné," dodal.

Matka novinářky, známá jako studentská vůdkyně sametové revoluce, spolupracovala v listopadu 1989 jako reprezentantka organizace Studentského tiskového a informačního střediska na FF UK s městským výborem Socialistického svazu mládeže (SSM) v Praze na přípravě demonstrace na Albertově.

Dne 21. listopadu byla jmenována do Koordinačního stávkového výboru studentů vysokých škol a vystupovala jako jeho mluvčí.

Od roku 1990 pracovala na ministerstvu zahraničí a působila jako kulturní atašé na českém velvyslanectví v Paříži.

Babiš slovně napadl redaktorku DVTV. Šéf hnutí ANO urážel rodinu Emmy Smetana