Cizinci jsou v Česku nejméně spokojení s vysokými cenami a úrovní nabízených služeb, která jim neodpovídá. Naopak oceňují krásy přírody, místní kulturu a vřelost obyvatel. Vyplývá to z analýzy spokojenosti Evropanů v zemích osmadvacítky, kterou provedli vědci z Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Vědci vycházeli z 30 tisíc odpovědí, které každoročně zjišťuje při pravidelném dotazování Evropská komise v rámci takzvaného Eurobarometru.

Výsledky z Eurobarometru jsou nicméně Evropskou komisí podle spoluautora studie, ekonoma Petra Štumpfa, prezentovány jiným způsobem, než jak s nimi pracovali čeští vědci.

Ti se zaměřili na spokojenost turistů v cílových zemích. Tento přístup je podle spoluautorů studie Viktora Vojtka a Petra Janečka ojedinělý. 

Respondenti hodnotili spokojenost na škále 1–4 (čím nižší hodnota, tím lepší). Hodnoty <2 znamenají převažující spokojenost. Výsledky za Lucembursko a Maltu mohou být zkresleny z důvodu nízkého počtu respondentů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.