Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v úterý ráno spustila velký zátah kvůli vynášení informací od policie. Podle informací redakce inspekce zadržela čtyři policisty a další lidi z advokátních kanceláří.

"Provádíme úkony v rámci trestního řízení. Součástí jsou prohlídky většího množství prostor, včetně několika advokátních kanceláří," potvrdila mluvčí inspekce Radka Sandorová s tím, že zatím nemůže razii, na kterou jako první upozornila ČT, blíže komentovat.

Podle zdroje redakce, který je obeznámený s vyšetřováním, GIBS zadržela čtyři policisty, kteří většinou působí v Praze. Kromě policistů inspekce zadržela další lidi, nikoho však zatím neobvinila, k tomu bude přistupovat postupně. Vyšetřování se podle zdroje týká vynášení informací souvisejících s kontrolami cizinců. "Týká se to třeba informací, kdy se budou dělat kontroly cizinců a tak podobně," upřesnil zdroj.

Případ podle informací redakce dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze. Jeho mluvčí Štěpánka Zenklová ale k němu zatím neměla podrobnosti.

U prohlídek advokátních kanceláří jsou i zástupci České advokátní komory.

"Jsou tam naši zástupci, ale neznám žádné podrobnosti. Víme, že GIBS zasahuje v několika kancelářích advokátů, ale nevíme, jestli je to ve dvou nebo více," řekla mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.