Požár motorestu u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy je prakticky uhašen, hasiči zůstávají na místě kvůli likvidaci skrytých ohnisek. Dálnice je od půlnoci průjezdná, uvedl v neděli ráno mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Na místě přes moc zůstaly už jen čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka, které vyhledávaly skrytá ohniska pomocí termokamery a dohašovaly je. "Úplnou likvidaci požáru nemáme, ale jenom z toho důvodu, že je tam plánováno došetření a může se tam ještě něco objevit," uvedl mluvčí. Rozhodně však podle něj nehrozí další rozhoření. "U takhle rozsáhlého požáru je vždy riziko skrytých ohnisek," dodal.

Požár byl oznámen v sobotu hodinu před polednem. Hasiči nejdříve vyhlásili čtvrtý stupeň poplachu, který využívají jen při mimořádných situacích. Důvodem byl nedostatek vody, kterou museli přivážet z několikakilometrové vzdálenosti. Ve směru na Prahu byla proto uzavřena dálnice, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji. Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice.

Škoda byla odhadnuta na 30 milionů korun, na místo nyní míří vyšetřovatelé.

Zdroj videa: Aktu.cz

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, bojují s velkým požárem motorestu na dálnici D10

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, bojují s velkým požárem motorestu na dálnici D10