Starosty a nezávislé místo předsedy Petra Gazdíka povede do voleb poslanec Jan Farský, který se také stane lídrem kandidátky v Praze. Hnutí, které původně mělo kandidovat v koalici s lidovci, ve čtvrtek také představilo nové logo a volební slogan "Odvaha převzít odpovědnost".

"Chtěl bych vám představit nového celostátního lídra, kterým bude Jan Farský," oznámil změnu Gazdík.

"V těžkých časech je důležité rozdělit si role," dodal s tím, že nadále zůstává předsedou hnutí.

"Jsem vděčný Petrovi, že nadále zůstává v čele hnutí," řekl k tomu Farský. Hlavním cílem hnutí podle něj bude "vrátit stát občanům".

Gazdík, který měl za společnou koalici s lidovci vést kandidátku v Praze, by rád kandidoval ve Zlínském kraji, pokud ho podpoří tamní sněm. Pozice volebního lídra se vzdal, aby měl více času na práci uvnitř hnutí. Současné nejužší vedení podle něj i přes krach koalice s lidovci získalo důvěru. 

Starostové také představili nové logo. Původní mělo podobu čtyřbarevného čtyřlístku, ten vystřídá čtvereček ve stejných barvách.

Zisk sedmi procent hlasů v podzimních parlamentních volbách považuje Farský za povinnost, deset procent za úspěch. Hnutí má přitom podle průzkumů podporu asi jednoho či dvou procent respondentů.

Související