Předseda ANO Andrej Babiš opět odmítl účast v politické debatě Otázky Václava Moravce v České televizi. Účast v nedělním přímém přenosu podle moderátora pořadu Moravce Babiš původně slíbil, ale pak ji zrušil kvůli nemoci člena rodiny.

V sobotu přitom vysílala rozhlasová stanice Frekvence 1 diskusní pořad s Babišem, v němž šéf ANO kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že se bojí veřejné diskuse s ním. V neděli Babiš sdělil, že on se konfrontace nebojí. Babiš odmítl účast v Otázkách Václava Moravce poněkolikáté, dříve označoval Moravce za lháře.

"Před šesti týdny jsme do Otázek zvali po jednom zrušeném termínu Andreje Babiše. Andrej Babiš účast v dnešní diskusi před měsícem potvrdil. Tento týden, poté co obdržel okruhy debaty, účast zrušil, a to s odůvodněním náhlé nemoci člena rodiny," řekl v úvodu pořadu Moravec.

V sobotním diskusním pořadu na Frekvenci 1, kde Babiš vystupoval sám, kritizoval šéf ANO premiéra Sobotku, že odstoupil z pozice předsedy a volebního lídra ČSSD, protože se bál veřejných debat s ním.

"Pan Babiš je silný v kramflecích, když on řídí diskusi. Dlouhodobě je vidět, že když je pan Babiš pozván do nějaké debaty, která mu není příjemná nebo kde má někoho, kdo těm problémům rozumí více než on, že mu konfrontace nevyhovuje," řekl předseda pirátů Ivan Bartoš, který měl v neděli s Babišem v ČT diskutovat mimo jiné o volební kampani.

Podle šéfa pirátů chce Babiš dělat volební kampaň jen formou "teleshoppingu" a bojí se svůj program vysvětlovat v diskusi. "Mám důležitější věc, kterou jsem nemohl předvídat. Konfrontace se určitě nebojím," napsal v neděli Babiš ČTK v textové zprávě.

Ačkoliv odmítl účast v diskusi ČT, v sobotu se podle své facebookové stránky účastnil veřejných akcí, například Středočeských pivních slavností na Kladensku. "Jestli a kdy se setkávám s občany, je moje věc. Nejsem povinen se panu Moravcovi zpovídat z mého programu," prohlásil šéf ANO.