Dálnice D1 na Benešovsku a Pelhřimovsku je po nočním bourání tří nadjezdů opět průjezdná. Řidiči ale musejí počítat s omezením provozu, kvůli dokončovacím pracím se v těchto úsecích bude do 15:00 jezdit v obou směrech v jednom pruhu.

"V 09:00 se začaly odstraňovat značky, policie byla informována o tom, že může na dálnici pustit provoz," řekl Ivan Čásenský, který má na starosti stavební dozor.

Demolice mostů mezi Šternovem a Ostředkem na Benešovsku a u Koberovic na Pelhřimovsku začala v sobotu po 19:00, tranzitní doprava úsek mezi 21. a 90. kilometrem objížděla přes Tábor.

Silničáři bourali dva nevyhovující nadjezdy mezi Ostředkem a Šternovem a jeden mezi Hořicemi a Koberovicemi. Přestřihnou je pomocí pneumatických nůžek, betonové kusy spadnou do štěrkového lože a pak je dělníci rozeberou a odklidí. Nadjezdy nevyhovují současným požadavkům.

Demolované nadjezdy už nevyhovují současným požadavkům. Hodně používaný je hlavně most na 41. kilometru u Šternova, přes nějž vede trasa z Českého Šternberku do Divišova. Další dva nadjezdy u Choratic a Koberovic používají spíše zemědělci a lesníci. Nové mosty mají být dostavěny příští rok.

Dopravní omezení začala už v sobotu po poledni. Provoz na části dálnice mezi Šternovem a Ostředkem na Benešovsku a u Koberovic na Pelhřimovsku byl od 13:00 ve směru na Prahu stahován do jednoho pruhu kvůli přípravným pracím.

"Běží to podle plánu. Byla tam kolona, tak policisté ještě něco pouštěli a uzavírali to postupně. Objízdné trasy jsou vyznačené a u sjezdů jsou hlídky. Monitorujeme to, žádné komplikace nejsou," řekl před 19:30 mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Dopravní komplikace čekaly podle Národního informačního dopravního centra řidiče v noci na D1 také na šestém kilometru, kde byly mezi 22:00 a 06:00 plánovány úplné krátkodobé uzavírky kvůli demontáži sedmi vodičů vysokého napětí.