Je to podobné, jako kdyby v Temelíně byla naměřena vysoká úroveň radioaktivity a nikdo nebyl schopen doložit, že původcem je místní jaderná elektrárna. Obyvatelé Přerova sice byli bezprostředně ohroženi jedovatým oxidem siřičitým, nicméně proti jedinému podezřelému, firmě Precheza ze skupiny Agrofert, údajně neexistuje dostatek důkazů, tudíž nemůže být ani potrestán. 

Tak lze volně přeložit rozhodnutí Brabcova ministerstva životního prostředí, které v odvolacím řízení posuzovalo případ, jenž se odehrál v noci z 28. na 29. října 2014, kdy byl Přerov zasažen neobvykle vysokou koncentrací toxického SO2.
Podle měřicí stanice Českého hydrometeorologického ústavu umístěné v samém centru města byl povolený hodinový limit překročen těsně po půlnoci šestatřicetkrát, desetiminutový dokonce šestačtyřicetkrát.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.