Dálnice D1 je u Jihlavy mezi 112. a 119. kilometrem opět plně průjezdná. Úsek byl od sobotních 20:00 oboustranně uzavřen kvůli demolici mostu. Objízdné trasy vedly přes Jihlavu. V neděli v 10:00 to řekla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Dělníci most bourali kvůli jeho nevyhovující šířce.

Řidiči musí nadále počítat s částečným omezením v úseku mezi 115. a 116 kilometrem. Tam budou až do nedělních večerních hodin pokračovat další práce.

Podle Čírtkové úplná uzavírka dálnice nezpůsobila v dopravě výraznější problémy. "Policisté byli na všech důležitých místech a strategických křižovatkách na objízdné trase. V průběhu uzavírky dálnice jsme nemuseli řešit na objízdné trase žádnou dopravní nehodu ani žádnou jinou mimořádnou událost," uvedla mluvčí.

Práce na modernizaci dálnice u Jihlavy stavbaři po zimní přestávce obnovili koncem minulého týdne. Opravy šesti kilometrů dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začaly loni na podzim. Rekonstrukce bude stát skoro 590 milionů korun bez daně, dokončena by měla být v červnu 2018.

Opravy už se po zimě rozběhly také na D1 mezi Velkou Bíteší na 162. kilometru a Devíti kříži na 168. kilometru. Poprvé letos dělníci v tomto úseku pracovali poslední únorový víkend, kdy na 164,5. kilometru D1 pokládali nosníky pro nový dálniční nadjezd. Uzavřen kvůli tomu byl na osm hodin směr na Brno. Dálnice nebyla průjezdná od sobotních 22:00 do 06:00 v neděli. Na objízdné trase nevznikly v dopravě problémy.