Do roku 2030 přibude v Praze až 160 tisíc nových obyvatel. To přinese vyšší nároky na dopravu, bydlení, energie, ale například i na chod pražského magistrátu. Aby hlavní město ve zmíněných výzvách obstálo, kvalitně se rozvíjelo a ekonomicky rostlo, schválili vloni pražští politici strategický plán do roku 2030. Jedná se v podstatě o scénář, který má městu zaručit, že do roku 2030 obstojí ve všech klíčových oblastech, jako je doprava, územní rozvoj či ochrana životního prostředí.

Poradenská společnost Deloitte nyní provedla analýzu 25 největších investičních záměrů Prahy, které magistrát v následujících letech plánuje uskutečnit, a zhodnotila, do jaké míry se se strategickým plánem shodují a jak jsou tedy pro město důležité.

Závěr analýzy je jednoznačný: prioritu musí dostat především velké dopravní stavby. "Doprava ovlivňuje kvalitu života ve městě asi nejvýrazněji. Zároveň má Praha v této oblasti objektivně zásadní dluh a společně s růstem počtu obyvatel a ekonomické síly města bude doprava slabým místem dalšího rozvoje Prahy," říká manažer v oddělení nemovitostí společnosti Deloitte Michal Melč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se