Do roku 2030 přibude v Praze až 160 tisíc nových obyvatel. To přinese vyšší nároky na dopravu, bydlení, energie, ale například i na chod pražského magistrátu. Aby hlavní město ve zmíněných výzvách obstálo, kvalitně se rozvíjelo a ekonomicky rostlo, schválili vloni pražští politici strategický plán do roku 2030. Jedná se v podstatě o scénář, který má městu zaručit, že do roku 2030 obstojí ve všech klíčových oblastech, jako je doprava, územní rozvoj či ochrana životního prostředí.

Poradenská společnost Deloitte nyní provedla analýzu 25 největších investičních záměrů Prahy, které magistrát v následujících letech plánuje uskutečnit, a zhodnotila, do jaké míry se se strategickým plánem shodují a jak jsou tedy pro město důležité.

Závěr analýzy je jednoznačný: prioritu musí dostat především velké dopravní stavby. "Doprava ovlivňuje kvalitu života ve městě asi nejvýrazněji. Zároveň má Praha v této oblasti objektivně zásadní dluh a společně s růstem počtu obyvatel a ekonomické síly města bude doprava slabým místem dalšího rozvoje Prahy," říká manažer v oddělení nemovitostí společnosti Deloitte Michal Melč.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.