V Plzni se ve středu kolem 13:20 srazila tramvaj číslo 4 a velkokapacitní autobus linky číslo 30. Při střetu na křižovatce ulic Klatovská a Kaplířova v Plzni bylo zraněno 17 lidí. Minimálně jednoho člověka převezli záchranáři s vážným zraněním na urgentní příjem fakultní nemocnice, uvedli mluvčí záchranné služby, hasičů a policie.

Mluvčí záchranné služby Martin Brejcha řekl, že se zranilo 17 lidí. Nikdo z nich není v ohrožení života. Nejtěžší zranění utrpěl mladý muž, který cestoval autobusem. "Se ztrátovým zraněním jsme ho transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice," řekl mluvčí. Jednu těhotnou ženu sanitka odvezla na gynekologickou kliniku nemocnice. Další cestující s různými pohmožděninami či úrazy hlavy převezly sanitky na chirurgie plzeňských nemocnic. U nehody, která se stala nedaleko krajského sídla záchranné služby, zasahovalo deset sanitek, dodal Brejcha.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že škoda na tramvaji byla odhadnuta na 200 tisíc korun a na autobusu 300 tisíc korun.

Událost značně zkomplikovala provoz na rušné Klatovské třídě poblíž okraje Plzně. Dopravu řídila policie, provoz tramvají v místě přes hodinu stál a fungovala náhradní doprava. Nyní už tramvaje opět jezdí, podle Plzeňských městských dopravních podniků mohou ještě nabírat zpoždění. Automobilová doprava na Klatovské třídě směrem z města kolabovala.

Nehoda se stala na jedné z nejrušnějších ulic v Plzni - Klatovské třídě. Podle informací lidí z místa nehody jela tramvaj z centra města směrem na svou konečnou stanici. V křižovatce se srazila s kloubovým autobusem, který Klatovskou třídu křížil a mířil do oblasti Borská pole. Tramvaj narazila do jeho zadní části.

Tramvaj řídila šestapadesátiletá řidička, autobus o deset let starší muž. Dechová zkouška u obou vyloučila alkohol, nehodou se zabývá policie, doplnila Štefflová.

Související