Policie bude moci stíhat poslankyni Alenu Nohavovou (KSČM) kvůli dubnové dopravní nehodě. Umožnila to v pátek sněmovna, když podle doporučení mandátového a imunitního výboru vyhověla policejní žádosti o její vydání k trestnímu stíhání. Nohavová s tím souhlasila. Strakoničtí policisté chtějí poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Plně se ztotožňuji s vyjádřením imunitního výboru. Mám skutečně zájem na tom, aby tato dopravní nehoda byla co nejdříve vyřešena," uvedla Nohavová.

Kolizi už dřív označila za běžnou, z jejího vyjádření vyplynulo, že nedala přednost v jízdě. "Tudíž jsem považovaná za hlavního viníka, ale to neznamená, že jsem hlavní viník," uvedla po slyšení ve výboru.

Na místě podle Nohavové nebyla žádná zranění. Až následně se, jak podotkla, dozvěděla, že druhá účastnice skončila v pracovní neschopnosti.

Dopravní nehodu řešila dolní komora i v květnu, kdy vydala kvůli kolizi ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka. Jeho vozidlo havarovalo v únoru. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Řekl ale, že neřídil, a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že poslanec byl viditelně opilý.

Policie Stupčuka obvinila a navrhla obžalovat z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozily až tři roky vězení. Státní zástupce nakonec poslancovo stíhání podmíněně zastavil. Stupčuk zaplatil pokutu 150 tisíc korun a na dva roky přišel o řidičský průkaz.