Skifař Ondřej Synek získal bronz na olympijských hrách v Riu de Janeiru.

Stříbrný medailista z předešlých her v Pekingu a Londýně ve finále nestačil na Mahého Drysdalea z Nového Zélandu a Chorvata Damira Martina, jejichž dramatický souboj rozhodla až cílová fotografie. Z vítězství a obhajoby triumfu z roku 2012 se nakonec radoval sedmatřicetiletý Novozélanďan.

Český veslař se po startu dlouho držel na druhém místě za Martinem, ve třetí čtvrtině trati jej však předstihl Drysdale a Synek se již do souboje nejrychlejší dvojice nedokázal zapojit. Od zlata i stříbra jej nakonec dělily téměř tři sekundy, Drysdale a Martin projeli cílem ve shodném času.

"Dneska to nebyl můj den, nebyl jsem to úplně já. S výkonem nemůžu být spokojený. Od začátku jsem musel jet na hraně a pak to bylo znát, ke konci už jsem byl tuhej," řekl Synek.

Na trati ještě věřil, že Chorvata Martina v závěrečné části porazí. "Myslel jsem, že bych ho 200 metrů před cílem mohl dojet, ale pak hodně zrychlil a nakonec to málem vyhrál. Soupeři byli dneska lepší," ocenil Synek kvality rivalů.

Skifařka Miroslava Topinková Knapková, která v Riu obhajovala zlato z Londýna, ve svém závěrečném vystoupení na hrách vyhrála finále B a celkově skončila sedmá.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pětatřicetiletá Topinková Knapková přišla o šanci navázat na životní triumf z roku 2012 v pátečním semifinále, ve kterém obsadila čtvrté místo.

V sobotu však nezaváhala, ve druhé polovině trati předstihla do té doby vedoucí Fie Udby Erichsenovou z Dánska a takzvané malé
finále vyhrála.

Českou reprezentantku na trůnu pro nejlepší skifařku nahradila úřadující mistryně světa Kimberley Brennanová z Austrálie, která suverénně ovládla finále a vylepšila bronzový výsledek z Londýna.