Národní centrála proti organizovanému zločinu má další členy užšího vedení. Náměstky ředitele od 1. srpna budou dosavadní šéfové protikorupční policie Jaroslav Vild a protimafiánského útvaru Milan Komárek. Ředitelem sekce závažné hospodářské trestné činnosti se stane Petr Lysák, který je nyní náměstkem ředitele protikorupční policie. Vyplývá to z podkladů pro středeční jednání vlády.

Nový policejní útvar by měl mít podle plánů čtyři sekce. Kromě korupce a závažné trestné hospodářské činnosti budou zaměřené na terorismus a extremismus, organizovaný zločin a kybernetickou kriminalitu. "Na pozice ředitelů ostatních sekcí vyhlášena výběrová řízení," stojí v podkladech pro vládu.

Šéfem nového útvaru bude Michal Mazánek, který je nyní ředitelem celorepublikového Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. O jeho jmenování do funkce nedávno na základě doporučení komise rozhodl náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube.

Reorganizace policie způsobila koaliční roztržku mezi ČSSD a hnutím ANO. Plány na sloučení dvou elitních policejních útvarů se nelíbily také státním zástupcům, s jejichž připomínkami se musí vedení policie vypořádat. Reorganizací policie se zabývá také sněmovní vyšetřovací komise.

Související