Dopolední část řádné sněmovní schůze trvala zhruba pět minut. Poslanci se měli věnovat písemným interpelacím, chyběli ale členové vlády, na něž dotazy mířily. Sněmovna se pak znovu sešla hodinu před polednem k mimořádné schůzi svolané z podnětu TOP 09 a ODS k problémům s dopravními stavbami. Odpoledne jsou na programu pravidelné ústní interpelace.

Předseda vlády odpoledne v rámci ústních interpelací přiznal, že účast některých ministrů na interpelacích "je skutečně bídná". Poukázal na přitom na statistiku, kterou na úřadu vlády nechal zpracovat. Podle ní k největším absentérům patřili vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a ministři vnitra a zdravotnictví Milan Chovanec a Svatopluk Němeček (oba ČSSD).

Statistika bude podle premiéra předmětem jednání vlády, až se k ní všichni ministři vyjádří. Babiš k tomu, že byl přítomen jen třetině poslaneckých dotazů, které na něj směřovaly, již dříve sdělil, že na interpelace odpovídá písemně, protože je někteří opoziční poslanci využívají k osobním útokům a opakují je. Sobotka opětovně slíbil, že bude usilovat i v rámci vládní koalice o zlepšení účasti členů vlády na jednání sněmovny.

Dolní komora se měla věnovat pěti písemným interpelacím na čtyři členy vlády. "Vzhledem k omluvám, které jsem přečetl, tak ani pan ministr (Milan) Chovanec, ani pan ministr (Marian) Jurečka, ani pan ministr (Andrej) Babiš, ani pan premiér (Bohuslav) Sobotka nejsou přítomni," konstatoval předsedající Petr Gazdík.

Uvedl, že podle dohody vedení dolní komory a stanoviska sněmovních legislativců se v takovém případě interpelace přeruší do přítomnosti příslušného člena vlády. Řada na ně tedy dojde nejdříve na další schůzi sněmovny, která začne koncem května.

Opozice absenci ministrů kritizovala. "Považuji to už za pohrdání sněmovnou a demokracií. Nepomohly výzvy předsedy sněmovny ani sliby premiéra, ministři nepovažují za důležité a nutné se na interpelace vůbec dostavit," uvedl poslanec TOP 09 František Laudát. "Na malou účast ministrů na interpelacích jsme zvyklí. Ve čtvrtek však do práce nepřišel ani jeden člen vlády. Pohrdání parlamentem v přímém přenosu," komentoval čtvrteční situaci ve sněmovně šéf ODS Petr Fiala.

Ze čtvrtečního jednání dolní komory nebo z jeho části se omluvilo 12 členů vlády, většinou z pracovních důvodů. Babiš později na Twitteru uvedl, že má "nevelký" zápal plic, a proto se ve čtvrtek ani v pátek jednání sněmovny nezúčastní. Současně zveřejnil i fotografii své lékařské zprávy a krabičku předepsaných antibiotik.