Petr Fiala v sobotu obhájí svůj post předsedy ODS na další dva roky. Ale co dnes dělají bývalí lídři strany, která určovala polistopadový vývoj a nyní bojuje v opozici o vlastní přežití? Často odešli zhrzení, s pocitem, že jejich nástupci to dělají špatně.

Otec zakladatel Václav Klaus vedl ODS v letech 1991 až 2003, pak ještě zastával post čestného předsedy, ale v roce 2008 po dlouhých sporech svou stranu definitivně opustil.

"Je pro mě nemalým problémem identifikovat se s celou řadou postojů, kterou ODS, nebo snad její vedení zastává," vysvětloval svůj odchod Klaus a kritizoval svého nástupce Mirka Topolánka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se