Skutečně plnohodnotnou armádu má v Evropě jen několik velkých států, říká český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. "Znamenalo by to zdvojnásobení až ztrojnásobení počtu vojáků a obrovské investice do výzbroje a výstroje," vysvětluje Šedivý, proč se Česko vydalo jinou cestou. Stát by se měl teď držet své obranné strategie a teprve později investovat do rozšíření armády. 

Rozhodnutí ale čeká armádu v protivzdušné obraně, která v tuto chvíli stojí na gripenech a přestárlých ruských kompletech KUB. "To je potřeba zlepšovat. Trochu se obávám, že bude problém s rekrutací, že nebude dostatek schopných zájemců," hodnotí Šedivý.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se