Více než tři a čtvrt milionu korun by mohlo ministerstvo dopravy v příštím roce zaplatit za dvě myčky nádobí. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, kterým se v následujících týdnech bude zabývat sněmovna.

"Jedinečný systém mytí a oplachování minimalizuje spotřebu vody, energií a chemikálií a snižuje celkové provozní náklady," vysvětluje mluvčí resortu Tomáš Neřold, proč by myčka na bílé nádobí do kuchyně ministerstva mohla stát až dva miliony. Podle něj je určena pro nejnáročnější provozy, jako jsou hotely nebo závodní jídelny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se